...

Google Search Console

Do czego służy Search Console?

Search Console jest darmową platformą stworzoną dla administratorów stron internetowych przez firmę Google. Łączy w sobie funkcje zarówno Google Analytics, jak i SEO. Dzięki temu uzyskujemy produkt, który z jednej strony monitoruje zachowania użytkowników na stronie, natomiast z drugiej pomaga właścicielowi osiągnąć wyższy wynik indeksowania w wyszukiwarkach.

Funkcje

Indeksowanie witryny

Proces ten polega na analizie treści znajdującej się na stronie przez robota Google. Na jej podstawie do strony zostaje przypisana kategoria wyszukiwania. Dzięki niej strona pojawi się w wynikach wyszukiwania po wpisaniu słowa określającego daną kategorię. Jeśli przykładowo wpiszemy w wyszukiwarkę hasło “meble ogrodowe” to wyniki będą zawierały linki do sklepów internetowych lub stron, którym została taka kategoria nadana. Nie uświadczymy wtedy linków do portali podróżniczych, czy blogów kulinarnych. 

Dodanie witryny do Search Console spowoduje, że robot Google szybciej ją zindeksuje, a tym samym- szybciej zacznie wyświetlać się w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z tej platformy to nic nie szkodzi- każda nowo powstała witryna musi przejść przez ten proces, jednak może być on dłuższy. Dodatkowo, zdobywamy możliwość otrzymywania raportów o poprawności indeksowania. 

Zachowanie użytkowników

Search Console umożliwia śledzenie ruchu na podpiętej stronie internetowej. Z zebranych danych uzyskasz następujące informacje:

  • częstotliwość pojawianie się linku do witryny w wynikach wyszukiwania,
  • po wyszukaniu jakiej frazy pojawia się Twoja strona,
  • jak często użytkownicy odwiedzają witrynę klikając w zaproponowany przez wyszukiwarkę link.

Rejestracja

Aby dokonać rejestracji na platformie należy posiadać konto Google. Następnie należy przejść do panelu głównego Google Search i wybrać typ usługi. Podczas dodawania witryny zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że jesteś jej właścicielem- weryfikacja według wybranej przez Ciebie metody. Dalej postępuj według kolejnych kroków. Więcej informacje o sposobie rejestracji oraz całej platformie dostępne jest w Centrum Pomocy Google.

Chciałbyś zarejestrować się na platformie Google Search Console, lecz coś idzie nie tak? Masz problemy z płynnością witryny lub sposobem wyświetlania treści? A może jest jeszcze coś, co przeszkadza Ci w pełni cieszyć się własną stroną internetową bądź sklepem? Nie czekaj, tylko skontaktuj się z nami już dziś! Staramy się odpowiadać najszybciej jak da (maksymalnie do 2 dni roboczych). Jeśli dalej nie jesteś pewny to zapraszamy do przejrzenia naszej oferty oraz portfolio, gdzie prezentujemy wykonane zlecenia 🙂