...

WooCommerce

Co to takiego?

WooCommerce to wtyczka stworzona dla platformy WordPress, która pozwala na łatwe tworzenie sklepu internetowego. Dzięki WooCommerce, użytkownicy mogą dodawać produkty, ustalać ceny, zarządzać zamówieniami i analizować statystyki swojego sklepu. Rozszerzenie to jest bardzo elastyczne i pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb sklepu poprzez różne rozszerzenia i motywy. Dodatkowo, oferuje ona wsparcie dla różnych metod płatności oraz wysyłki, co umożliwia przyjmowanie zamówień z całego świata. Jeżeli nie za bardzo orientujesz się w sposobie działania wtyczek i czym one są to zapraszamy do przeczytania artykułu do czego służą wtyczki WordPress?

WooCommerce to jedna z najpopularniejszych wtyczek e-commerce dla WordPress, która jest używana przez ponad 5 milionów sklepów internetowych na całym świecie. Jest to rozwiązanie open-source, co oznacza, że jest ono dostępne za darmo i może być dowolnie modyfikowane przez użytkowników. Dodatkowo, w artykule o najlepszych wtyczkach do systemu WordPress wymieniliśmy rozszerzenia, które pozwolą usprawnić funkcjonowanie sklepu internetowego, np. wystawianie ocen, optymalizacja działania, itd.

Rys. 1 Wygląd wtyczki WooCommerce w systemie WordPress.

Co oferuje WooCommerce?

Bogaty wybór motywów

Dzięki kompatybilności z motywami WordPress możemy dostosować wygląd sklepu do rodzaju sprzedawanych produktów.

Proste dodawanie produktów

WooCommerce pozwala na szybkie tworzenie profilu towarów, dodawanie zdjęć, opisów i cen, a także zarządzanie kategoriami i tagami produktów.

Metody płatności

Szeroki wybór metod płacenia oraz personalizacja podsumowania dokonanych zakupów skraca czas zamawiania towarów przez klienta.

Kampanie reklamowe

Możliwość łączenia z innymi platformami oferującymi kampanie reklamowe, np. Google Ads czy Facebook.

Więcej o WooCommerce

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie jeszcze opcje posiada ta wtyczka lub jak ją zainstalować to moższe odwiedzić oficjalną stronę WordPress dostępną tutaj: WooCommerce – WordPress plugin | WordPress.org

Czy wiesz, że oprócz stron internetowych tworzymy również sklepy internetowe? Jeśli więc masz problem z instalacją wtyczki lub brakuje Ci czasu to skontaktuj się z nami! Razem stworzymy witrynę idealną dla Ciebie oraz udzielimy potrzebnych wskazówek z jej obsługi jeśli takich będziesz potrzebował. Zapraszamy do kontaktu 🙂