Logo Kruczek WebHouse

Zadzwoń Teraz!

+48 725 974 106

Do czego służą wtyczki WordPress?

Wtyczki wordpress

Wtyczki WordPress to dodatki pozwalające na rozszerzenie funkcjonalności strony internetowej opartej na systemie WordPress. Służą one do dodawania różnych funkcji, takich jak formularze kontaktowe, galerie zdjęć czy statystyki odwiedzin. Dodatkowo, niektóre z nich mogą zapewnić też integrację z różnymi serwisami, takimi jak Google Analytics czy Facebook.

Ilość wtyczek wordpress

Istnieją tysiące różnych wtyczek dostępnych w oficjalnym repozytorium WordPress. Wiele z nich jest można pobrać całkowicie za darmo jednak za niektóre trzeba zapłacić. Ich instalacja oraz konfiguracja nie jest skomplikowana dzięki czemu użytkownik może dostosowywać treści na stronie internetowej do swoich potrzeb. Kliknij w przycisk poniżej, aby zapoznać się z artykułem na temat najpopularniejszych wtyczek WordPress. Znajdziesz w nim listę wtyczek wspomagających, m. in. bezpieczeństwo strony internetowej, jej optymalizację oraz łączenie treści z portalami społecznościowymi.

zalety stosowania wtyczek

Wtyczki WordPress pozwalają na rozszerzenie funkcjonalności strony internetowej bez potrzeby znajomości języka programowania. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy technicznej. Dlatego każda osoba ma możliwości pozwalające jej na zaprojektowanie witryny.

Pytania i odpowiedzi:

  1. Czy warto zainstalować wtyczki dostępne w WordPressie? Tak. Oferują one nowe rozszerzenia pozwalające na przedstawienie treści dostępnej na stronie internetowej w jeszcze ciekawszy sposób. Wiele z nich poprawia funkcjonowanie witryny oraz pozwala dotrzeć do nowych odbiorców poprzez inne portale społecznościowe jak, np. Facebook lub Twitter. 
  2. Gdzie mogę znaleźć i w jaki sposób zainstalować wybraną wtyczkę? Po zalogowaniu się do kokpitu WordPressu należy w menu dostępnym po lewej stronie odszukać ikony wtyczki z podpisem wtyczki. Po kliknięciu w nią przejdziemy do strony z dostępnymi rozszerzeniami. Dzięki wyszukiwarce możemy zawęzić obszar poszukiwań wybranej wtyczki. Jeżeli dokonaliśmy wyboru to wystarczy kliknąć w przycisk zainstaluj dostępny w prawym górnym rogu rozszerzenia. Pełna lista zainstalowanych rozszerzeń dostępna jest w menu wtyczki pod nazwą zainstalowane wtyczki. Również tutaj dostępne są opcje ich usuwania oraz aktualizowania. 
  3. Czy wtyczki WordPress są płatne? Dostępne są wtyczki bezpłatne oraz płatne. Nie wpływa to natomiast na efekt końcowy ich użytkowania – mając zainstalowane bezpłatne wtyczki również jesteśmy w stanie utworzyć ciekawy projekt witryny internetowej.  

Pomimo instalacji wielu wtyczek nie jesteś zadowolony ze swojej pracy? Masz problem z ich instalacją? Odezwij się do nas, a my pomożemy Ci stworzyć stronę internetową, która w ciekawy sposób zareklamuje twoją firmę.