Logo Kruczek WebHouse

Zadzwoń Teraz!

+48 725 974 106

Najlepsze systemy zarządzania treścią (CMS)

Co musisz wiedzieć o CMSie?

System zarządzania treścią jest oprogramowaniem, które upraszcza proces dodawania lub edycji tekstu w witrynach internetowych. Dzięki temu rośnie liczba osób, które mogą zarządzać utworzonymi sklepami lub stronami. System CMS składa się z interfejsu przypominającego stronę internetową. Za jego pomocą redaktor wprowadza tekst, który zostaje zapisany w bazie danych. Następnie system zarządzania treścią przygotowuje szablony z zapisanymi w bazie informacjami. Pozwala to na dowolną modyfikację wyglądu witryny. Najczęściej systemy CMS bazują na języku PHP, który jeszcze bardziej uprasza wprowadzanie lub edycję informacji. Strony internetowe stworzone za jego pomocą stanowią 77% wszystkich stron w 2022 roku. 

Istnieje wiele odmian systemów zarządzania treścią, jednak które z nich są najlepsze? Naszym zdaniem takie, za pomocą których można stworzyć ładnie wyglądającą i funkcjonalną witrynę z podstawową wiedzą informatyczną. Dlatego najlepsze systemy zarządzania treścią (CMS) to: WordPress, Joomla! oraz Durpal.

WordPress

Jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią na świecie. Z racji tego w naszej bazie wiedzy znajdują się już artykuły przedstawiające podstawowe informacje o WordPressie oraz o instalowanych wtyczkach. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w poniższych linkach.

Durpal

Darmowy system zarządzania treścią znany ze swojej prostoty oraz elastyczności. Oferuje ponad 40 tys. modułów rozmieszczających elementy na stronie oraz ponad 2,5 tys. szablonów odpowiadających za wygląd. Przewagą Durpala jest możliwość łączenia funkcji modułów co przekłada się na uzyskiwanie ciekawszej prezentacji treści niż w przypadku innych CMSów. Nie jest wymagana instalacja wtyczek, których dobór może spowodować problem. Aby sprawnie korzystać z oferowanych narzędzi w systemie Durpal należy zapoznać się z ich zasadami działania.

 Przewodnik po tym systemie CMS znajduje się tutaj.

Joomla!

Również darmowy CMS posiadający bogatą bibliotekę motywów. Dostępne w jednym miejscu rozszerzenia (bezpłatne i płatne) pozwalają na tworzenie spersonalizowanych witryn. Joomla! umożliwia tłumaczenie strony na ponad 70 języków. Dodatkowo rozbudowana baza darmowych dokumentów oraz przewodników pozwala na zapoznanie się użytkownika z wszystkimi funkcjami systemu. Stosowanie wersji języka PHP 7 upłynnia dodawanie informacji, a także wpływa na szybkość działania utworzonej witryny.

System Joomla! można pobrać na oficjalnej stronie wydawcy. 

Szukasz systemu, dzięki któremu stworzysz swoją wymarzoną stronę internetową? Nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się, z pomocą przyjdzie firma Kruczek – Webhouse! Nasze strony internetowe tworzymy w oparciu o systemy WordPress, Joomla!, Durpal oraz Ghost. Wykorzystujemy również doświadczenie w pisaniu kodów HTML oraz CSS, aby dopasować stronę do potrzeb naszych klientów. Zapraszamy do kontaktu 🙂