...

Programy do tworzenia stron internetowych

Programy do tworzenia stron internetowych dla początkujących

Rozwój technologiczny oraz niedawna pandemia spowodowały, że większość przedsiębiorców zaczęła oferować swoje produkty i usługi w Internecie. Żeby jednak stworzyć firmową stronę internetową lub sklep należy posiadać odpowiednią wiedzę. Profesjonaliści zajmujący się tym zawodowo znają kilka języków opisujących rozmieszczenie elementów w witrynie. Czy zatem bez ich znajomości można samodzielnie zaprojektować funkcjonalną stronę internetową lub sklep? Tak, z pomocą przychodzą programy do tworzenia stron internetowych, a szczególnie te z którymi poradzą sobie osoby z podstawową wiedzą informatyczną. Oto 5 programów do tworzenia stron internetowych dla początkujących.

WordPress

Jeden z najczęściej wybieranych systemów zarówno przez osoby poznające dopiero zasady tworzenia witryn, jak i przez profesjonalistów. Na początku może przytłoczyć ilością oferowanych funkcji, jednak po nabraniu wprawy ułatwią one utworzenie unikatowego dzieła. Na naszej stronie znajdują się inne artykuły opisujące zasady poruszania się po WordPressie.

 

Wix

Platforma oferująca ciekawe rozwiązania w projektowaniu witryn internetowych, m. in. automatyczne utworzenie projektu na podstawie udzielonych odpowiedzi na zadane pytania lub możliwość zatrudnienia specjalisty, który zrobi to za nas. Bogata biblioteka ponad 800 edytowalnych motywów pozwala oddać charakter prowadzonej działalności. Na szczególną uwagę zasługują treści wizualne umożliwiające dodanie ruchomych obiektów z transparentnym tłem. Ułatwieniem dla administratora witryny może być również aplikacja pozwalająca na zarządzanie stroną lub sklepem za pomocą telefonu. Więcej zasad korzystania z platformy znajduje się na stronie głównej Wix.

Zyro

Kreator ten został również zalicza się do programów do tworzenia stron internetowych dla początkujących. Zyro oferuje ponad 100 szablonów, które można edytować bez znajomości programowania. Dostosowanie strony wykonuje się przy pomocy metody przytrzymaj i upuść. Na szczególną uwagę zasługuje również bezpłatne narzędzie AI do projektowanie logotypów. Użytkownik, oprócz dostępu do kreatora, otrzymuje zazwyczaj darmową domenę .pl przez rok, a także e-mail przez 3 miesiące. Platforma Zyro posiada możliwość zakładania sklepów internetowych obsługujących najpopularniejsze sposoby płatności, takie jak: Google Pay lub Apple Pay. Więcej zastosować programu wraz z instrukcjami znajduje się na oficjalnej stronie Zyro.

Squarespace

Platforma opierająca się na tych samych założeniach co poprzednie programy do projektowania witryn dla początkujących, jednak różni się nieco sposobem ich budowania. Po wyborze motywu użytkownik dodaje kolejne sekcje strony, których różne warianty są przedstawione w ramce obok. Dzięki temu można uzyskać wspaniały efekt bez edytowania wszystkich elementów danej sekcji. Squarespace umożliwia również dodanie sytemu rezerwacji, np. wizyty, jak i utworzenie sklepu online. Wszystkie oferowane produkty znajdują się na stronie Squarespace.

Webnode

Kreator witryn internetowych, któremu zaufało już ponad 45 milionów użytkowników. Oprócz własnoręcznego tworzenia strony istnieje opcja AI, która na podstawie udzielonych informacji stworzy projekt w kilka minut. Webnode posiada też opcje dodatkowe jak stworzenie własnej domeny, poczty firmowej lub raportów statystycznych. Warto zapoznać się ze wszystkimi funkcjami Webnote tutaj

Próbowałeś stworzyć swoją własną witrynę w edytorze, ale nie za bardzo Ci to wychodzi? Nie jesteś zadowolony z rezultatów? A może chciałbyś zaoszczędzić czas oraz pieniądze i dodatkowo cieszyć się profesjonalną witryną? Skontaktuj się z nami, a razem wybierzemy odpowiednią ofertę! Dodatkowo oferujemy usługi marketingowe, które pomogą w dotarciu do większej ilości klientów. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to zapraszamy 🙂